530 904 734 biuro@tomarloft.pl
Gdzie nas szukać ?Pracujemy w całym kraju

O CO CHODZI ? DRZWI PRZYLGOWE I BEZPRZYLGOWE

DRZWI PRZYLGOWE I BEZPRZYLGOWE

O co w tym chodzi ?

  • Drzwi przylgowe. Najczęściej spotykany rodzaj drzwi.  Charakteryzują się wcięciem nachodzącym częściowo po ich zamknięciu na ościeżnicę. Ten fragment drzwi jest nazywany przylgą. Dodatkowo można je łatwo rozpoznać po widocznych przy zamkniętych drzwiach zawiasach.
  • Drzwi bezprzylgowe. Uważane za bardziej eleganckie. Często potocznie nazywane drzwiami bezfalcowymi. Drzwi posiadają prostą krawędź, która to w momencie ich zamknięcia tworzy jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą. Po zamknięciu drzwi zawiasy są nie widoczne.

Jak się okazuje wybór drzwi nie jest do końca taki łatwy. Należy uwzględnić m.in. kierunek otwierania drzwi, wielkość, lokalizacje ( np. łazienka, gdzie w drzwiach powinny znajdować się otwory bądz szczelina wentylacyjna ), ale też sposób ich zamykania, sposób montażu szyldów. Kolor, faktura i kształt zależą tylko od upodobań użytkowników.

Często decydującym elementem jest również cena. Drzwi przylgowe są tańsze od bezprzylgowych.

Montaż drzwi bezprzylgowych jest dłuższy, bardziej pracochłonny i dokładniejszy. Jednak efekt końcowy jest bardziej elegancki i nowocześniejszy.

Montaż drzwi i ościeżnicy najlepiej jest zlecić specjalistycznej firmie aby uniknąć błędów. Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną wycenę.