530 904 734 biuro@tomarloft.pl
Gdzie nas szukać ?Pracujemy w całym kraju

JAK TO WYGLĄDA

Obiór techniczny mieszkania nie musi być powiązany z odbiorem kluczy do lokalu. Jednak deweloperzy bardzo często łączą te dwie rzeczy ze sobą.

Zazwyczaj wydanie kluczy jest uzależnione od paru czynników m.in.:

  • otrzymania wszystkich płatności za mieszkanie
  • uzyskanie przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie obiektu, czyli mówiąc prościej zakończenia budowy
  • zapisów w protokole odbioru technicznego

Po umówieniu terminu z deweloperem i wyborem firmy która pomoże przy odbiorze następuje sam odbiór.

W przypadku wyboru naszej firmy nie muszą się Państwo o nic martwić. Dokonamy wszystkich stosownych pomiarów: ścian, podłóg, sufitów, drzwi itp, sprawdzimy poprawność instalacji elektrycznej, cieplnej, hydraulicznej, ocenimy jakość tynków i oszklenia, sprawdzimy i ocenimy cały stan mieszkania oraz opracujemy wraz z deweloperem protokół końcowy.

Na życzenie klienta wystawimy specjalny raport końcowy z opisem oraz z dokumentacją fotograficzną wszystkich stwierdzonych usterek.

Usterki bądź wady możemy podzielić na dwie kategorie:

  • istotne, czyli takie które uniemożliwiają prawidłowe użytkowanie mieszkania ( wykonanie prac remontowych oraz zamieszkanie). Przykładem takiej wady jest zawilgocenie ścian, uszkodzenie ścian nośnych.
  • mało istotnych, czyli takich które mogą zostać usuniete w trakcie eksploatacji mieszkania. Brak płaszczyzn lub zarysowane oszklenia zalicza się do wad mało istotnych

Istotą jest to aby nie odbierać mieszkania z wadami istotnymi.

W przypadku wad mało istotnych mozna odebrać mieszkanie i np. przekazać jeden komplet kluczy deweloperowi w celu ich usunięcia bez konieczności naszej obecności.

Wszystkie usunięte wady powinny być objete osobnym protokołem.

Pozostaję jeszcze zrobić odczyt liczników, których stan podaje się do protokołu. W tym momencie ważnym elementem jest kontrola numeru seryjnego licznika przynależnego do mieszkania.

Umów się na termin odbioru: